Er I klar til den digitale fremtid?

 

Vi er et stærkt hold sammensat af kliniske og tekniske specialister, som bestræber os på at give dig den bedste oplevelse med CAD/CAM, når du samarbejder med os.

Du kan få råd og vejledning før, under og efter dit køb af digitalt udstyr, så du kommer bedst muligt fra start. 

 

Support & service

 

Vi bestræber os på at give dig den bedste service og support på dit digitale udstyr. Hvis du har spørgsmål – eller brug for hjælp til dit udstyr – kan du ringe til digital support, hvor vores dedikerede kolleger sidder klar til at hjælpe.

 

Telefon: 43 66 44 44

Mail: digitalsupport@plandent.dk


Mandag – torsdag kl. 8.00 – 16.00
Fredag kl. 8.00 – 15.30

Carsten Rathlou

Carsten Rathlou
CAD/CAM chefkonsulent
Carsten.rathlou@plandent.dk
Tlf.: 27 64 08 94

Frits Gandrup

Frits Gandrup
Markedschef, Udstyr & Service
Frits.gandrup@plandent.dk
Tlf.: 20 40 07 44

Johnny Melohn

Johnny Melohn
Teknisk salgschef
Johnny.melohn@plandent.dk
Tlf.: 20 11 15 46

Michael Ravn

Michael Ravn
CAD/CAM produktspecialist
michael.ravn@plandent.dk
Tlf.: 40 74 71 52

Henrik Pedersen

Henrik Pedersen
IT og digital support
henrik.pedersen@plandent.dk

Henrik Pedersen

Marc West
IT og digital support
marc.west@plandent.dk

Christian Hansen

Jannik Kofoed-Jensen
IT og digital support
jannik.kofoed-jensen@plandent.dk

Hermann Kristiansen
IT og digital support
hermann.kristiansen@plandent.dk

Per Pedersen
Per Pedersen
Servicetekniker
Bjarke Buus
Bjarke Buus
Servcetekniker
Michael Kelp
Michael Kelp
Servicetekniker

CAD/CAM vidensbase

Vi har samlet en række spørgsmål og svar – FAQ’er – så du kan finde masser af viden om netop dit udstyr.

Vi arbejder løbende på at gøre vidensbasen større, så den kommer alle til gavn.

Vidensbasen kræver password, som du kan få hos CAD/CAM konsulenterne eller ved at sende en mail til supporten.

Når du har password, kan du logge ind hér.

Har du brug for support? Ring 43 66 44 44

Læs mere om vores cookies og privatlivspolitik her: http://www.plandent.dk/plandent/cookie-og-persondatapolitik